28 Ağustos 2009 Cuma

Yorumsuz...


Birazdan sahur yapacağız inşallah. Anneciğim birşeyler hazırlıyor, beklemedeyiz. Bu arada Badem bey de uyandı, O da sahur yapacak sanırım. Yemek kokusunu duydu ya, tabii uyanır, şimdi yerdeki kilimi çekiştiriyor ve kardeşimle kovalamaç oynuyor şımarığım. Ben de gazete okuyorum yine, bir haber dikkatimi çekti sizinle de paylaşmak istedim.Normalde haberleri paylaşmayı sevmiyorum, bahsetmiyorum da kolay kolay ama bu haber cidden trajikomik!!!

"Çocuk Esirgeme Kurumu yuvasından kaçan 15 yaşındaki kız, hırsızlık için bir eve girince yakalandı. Çocuk hırsızın çaldığı eşyalar arasında oyuncak bir bez bebek çıktı.

ADANA’da, önceki gece iki katlı bir evin tuvalet penceresinden içeri giren bir kişi içerde gezinirken, karşı balkonda olayı görenler polise, Yalova’da olduğunu bildikleri komşularının evinde hırsız olduğu ihbarı yaptılar. Olay yerine gelen polis, evin arka bahçesinde saklanan 15 yaşındaki G.A. adlı kızı yakaladı. Kızın yaşının küçük olması nedeniyle evde başka suç ortağı da olabileceğini düşünen polis, çilingir çağırıp evin kapısını açtırdı. Kimse bulunamayınca kapı yeniden kilitlendi. Evin etrafını gezerek inceleyen polis, G.A.’nın evden çaldığı bir oyuncak bez bebek, saç kurutma makinesi ve otomobil teybi buldu. Bağlar Polis Merkezi’ne götürülen, ardından Çocuk Şubesi’ne teslim edilen G.A.’nın yaklaşık 3 yıl önce Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu Çocuk Yuvası’na yerleştirildiği, devlet korumasında olan kızın, sık sık yurttan kaçtığı öğrenildi. G.A. ile ilgili soruşturma sürüyor."

Yukarıda görülen bebeği de çalmış...
Tuhaf di mi?! Kaç kuruşluk bir bebek ki?
Ama işte...
Ah ah...
Susma vakti yine sanırım, konuşacak çok şey var ama olmuyor...

Kaynak: Hürriyet

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Paylaştıkça büyüdüm, büyüdükçe çoğaldı paylaştıklarım...

Related Posts with Thumbnails