30 Ağustos 2009 Pazar

Eşcinseller Kendilerine Karşı

Yüzde 40’ı, tercihini “sapkınlık” olarak görüyor. Yüzde 90’ı çocuklarının eşcinsel olmasını istemiyor.
CİNSEL Tıp Derneği’nin araştırması Türkiye’deki eşcinsellik gerçeğini gözler önüne serdi. Dernek Başkanı Cem Keçe, eşcinsellerin yüzde 40’ının durumlarını “sapkınlık” olarak gördüğünü, yüzde 90’ının da kendi çocuklarının eşcinsel olmasını istemediklerini söyledi. Keçe, eşcinsel olup da karşı cinsle evli olanların oranının ise yüzde 40 olduğunu açıkladı.
5 bin kişiyle görüşüldü
Cinsel Tıp Derneği, Diyarbakır, İzmir, Adana, İstanbul, Ankara, Bursa ve Mersin’de toplam 5 bin kişi üzerinde araştırma yaptı. Araştırmaya katılanların yüzde 48’i kadın, yüzde 40’ı erkek, yüzde 12’si ise biseksüel, lezbiyen, gay, travesti, transeksüellerden oluştu. Anketten çıkan çarpıcı sonuçlar şöyle:
Sapkınlık olarak görülüyor
Heteroseksüellerin yüzde 75’i; eşcinsellerin ise yüzde 40’ı eşcinselliği bir sapkınlık olarak görüyor. Heteroseksüellerin yüzde 40’ı, eşcinsellerin ise yüzde 60’ı eşcinselliğin bilinçli bir tercih olduğunu düşünüyor. Heteroseksüellerin yüzde 55’i, eşcinsellerin ise yüzde 35’i, eşcinselliğin tedavi edilebileceğini düşünüyor.
‘Evlilik hakkı verilmesin’
Heteroseksüellerin yüzde 75’i eşcinselliğe karşı olduğunu açıklarken, yüzde 95’i eşcinsellere kesinlikle evlilik hakkı verilmemesi gerektiğini düşünüyor. Arkadaşının eşcinsel olduğunu öğrenmesi durumunda arkadaşlığını bitireceğini söyleyenlerin oranı yüzde 75.
Eşcinsel çocuk istenmiyor
Heteroseksüellerin tamamı, eşcinsellerin ise yüzde 90’ı, çocuklarının eşcinsel olmasını istemiyor. Eşcinsellerin yüzde 75’i şiddete maruz kalırken, yüzde 90’ı kendilerine karşı ayrımcılık yapılmasından yakınıyor.
Karşı cinsle evleniyor
Eşcinsellerin yüzde 35’i eşcinsel deneyimlerini ailelerine ilk kendilerinin anlattığını, yüzde 40’ı ise ailelerinin başkalarından öğrendiğini bildirdi. Yüzde 40’ı karşı cinsle evli olduğunu söyledi.
Kaynak: Hürriyet
Alıntıdır...
Yorum yapılsın diye yazmadım bu haberi ya da blog olsun diye. Sadece ve sadece bu haberin taraflı olduğuna inandığım için buraya naklettim. İlginizi çeker ya da çekmez, ancak herkesin kendi tercihidir; saygı duyarsınız ama duymasınız bu beni de ilgilendirmez ancak "Onlar" diye ayırt ettikleriniz, dışladıklarınız da bizim gibi insanlar...Bunu unutmayınız...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Paylaştıkça büyüdüm, büyüdükçe çoğaldı paylaştıklarım...

Related Posts with Thumbnails